Laminacja szkła

Laminacja szkła

Proces laminacji pozwala na tworzenie wielowarstwowych szyb szklanych o zwiększonej odporności. Konfiguracja tych szyb jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb klienta. Łączenie technologii laminacji z hartowaniem i nadrukiem ceramicznym umożliwia uzyskanie produktów bezpiecznych, trwałych i często unikalnych pod względem wizualnym. Elastyczność w doborze komponentów szklanych laminatów umożliwia ich szerokie zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.

Opis procesu laminowania szkła

Proces laminacji szkła obejmuje trwałe połączenie dwóch lub więcej warstw szkła za pomocą specjalnej folii laminacyjnej, co umożliwia stworzenie wielowarstwowej szyby o poprawionych właściwościach mechanicznych, zapewniającej bezpieczeństwo użytkowania. Staranny dobór rodzajów szkła i ilości warstw folii pozwala na produkcję laminatów przeznaczonych do różnych zastosowań, od przegród w budynkach po szklane podłogi i zadaszenia.

Nasze laminaty, dzięki wykorzystaniu folii EVA w procesie laminacji, są odporne na działanie warunków atmosferycznych i promieniowania UV.